Colorovo CityTab Vision 7″ 2.1 – tenký a kovový

Dnes se ke mě dostal opět Colorovo tablet. Jak si povede v dnešní recenzi novinka od této firmy? Jedná se o 7″ tablet s kovovým tělem a dvěma foťáky. Dokáže opět překvapit?

Parametry:

 • Procesor 1,2 GHz Quad Core ATM7029 Cortex A9
 • Akcelerace 3D Vivante GC1000+
 • Obrazovka IPS 7″
 • Rozlišení 1280×800 px
 • Android™ 4.2 Jelly Bean
 • 8 GB vnitřní paměť
 • 1 GB operační paměť
 • Full HD 1080p
 • WiFi 802.11 b/g/n
 • Baterie 3000 mAh
 • Podporuje externí modemy 3G USB

Tablet-Colorovo-CityTab-Vision-7-2-1-5q8weL

Hned po rozbalení jsem byl mile překvapen. Tablet je úžasně tenký a lehký. Sice má trochu ostřejší hrany, ale rozhodně se nepořežete, jak by si mohl někdo myslet. Zadní kryt je celý z kovu a slouží jako chladič čipů na základní desce a taky jako zpevnění celé tenké konstrukce, aby tablet něco vydržel. Jde vidět, že si firma dala záležet na konstrukci a tablet, ikdyž působí velmi křehce, je velmi pevný. Přední strana má jednu 0,3 Mpixelovou kameru pro skype hovory a 7″ IPS displej s rozlišením 1280×800 px. Zadní strana ukrývá zabudovanou 2,0 Mpixelovou kameru pro focení a pořizování videí. Na boku tabletu můžeme najít klasický konektor micro USB, mini jack, mini HDMI, napájecí konektor, slot pro paměťové karty, tlačítko zapnutí a tlačítko „Home“.

Displej

Ikdyž se jedná o IPS displej, tak barvy vypadají úplně stejně jako na předchůdci. A co víc… podsvícení displeje není rovnoměrné a vytváří „duchy“. Po nějaké době se dá zvyknout, ale ze začátku je to hodně nepříjemný jev. Pozorovací úhly jsou poměrně slušné a rozlišení 1280×800 px dostačující. Citlivost dotyku je také dobrá a nebyl problém ani s menšími prvky v systému či na webových stránkách.

Výkon

Celý tablet pohání Quad Core ATM7029 Cortex A9 na velmi slušné frekvenci 1,2 GHz. Dalo by se říct, že se jedná o novou řadu A9, ale pravda může být trochu jiná a s největší pravděpodobností se jedná o upravenou řadu A5. Procesor má celkem velký výkon, ale k tomu, aby se tento výkon ukázal je třeba řádně odladit systém. Další výkonnou částí je operační paměť. Ta je typu DDR3 o velikosti 1GB. Zdálo by se, že tablet v sobě ukrývá obrovský výkon, který dožene i konkurenci v cenové hladině 10 000,-Kč, ale vše brzdí grafický čip Vivante GC1000+, který sice není zastaralý, ale výkonově spíše podprůměrný a né moc rozšířený. Grafický čip by byl spíše vhodný pro menší rozlišení displeje.

Systém

Minulá generace Colorovo tabletů neměla nijak výrazně odladěný systém, ale i tak tablety byly svižné a nedocházelo k zásekům. I tentokrát se Colorovo moc systému nevěnovalo a tentokrát to jde znát. Kombinace rozlišení, grafického čipu a neodladěného systému dělá v systému potíže. Dochází ke zpomalení, zásekům a někdy je to opravdu hodně nepříjemné a čeká se dlouho na nějakou odezvu. Ovšem při přehrávání videa či hraní her k zásekům nedochází. U her počítejte s tím, že vás grafika bude limitovat a nezahrajete si každou hru.

Výdrž baterie

Toto chytré zařízení má baterii s kapacitou 3000 mAh a výdrž při hraní her se vyšplhala na 4 hodiny a to baterie ještě nebyla úplně vybitá. Stejná výdrž vás čeká při sledování HD videa a Wifi připojení si taky veme větší část baterie. Ovšem výdrž baterie je určitě kladem tabletu.

Testy

Závěr

Tento tablet je designově a zpracováním na úrovni tabletů, které jsou dražší o několik tisícovek ovšem výkonem patří přesně do této cenové hladiny. Tablet by si zasloužil lepší grafický čip a odladěný systém, ale toho se nedočkal a tak se překvapení koná jen z části. Tablet bych doporučil pro nenáročné uživatele, kteří jej chtějí využít spíš na prohlížení webových stránek či koukání na videa, ale na hraní náročnějších her určitě není. Ovšem v čem překvapil je výdrž baterie.

Hodnocení

Zpracování: 9/10
Odolnost: 9/10
Systém: 4/10
Displej: 7/10
Výdrž: 8/10
Cena/výkon: 8/10

Klady

+ displej
+ zpracování
+ odolnost
+ cena/výkon

Zápory

- fotoaparát
- podsvícení
- systém
- grafický čip

Cena: 2699,- Kč

Hardware do recenze zapůjčil Vir Computers IT, s. r. o. – CZC.cz partner

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>