Email na vlastní doméně ZDARMA pomocí ZOHO.com

Už jednou jsem psal návod, jak si vytvořit na vlastní doméně email bez toho aniž by to váš hosting umožňoval. Opět jako minule i tohle řešení bude ZDARMA a to od služby ZOHO.com, která je v podstatě náhrada za kdysi bezplatný Google a nebo Outlook. Služba je to určitě výhodná a potěší velké množství uživatelů. K dispozici je až 10 emailových schránek zdarma a každá může mít až 5GB místa. V případě, že na ZOHO přivedete další zákazníky, tak za každého jako bonus ještě dostanete další porce emailů zdarma.

 

Screen Shot 03-10-15 at 12.42 PM

Email na vlastní doméně ZDARMA

Postup

Jak na to si hned ukážeme. Není to nijak složitý postup a nezabere moc času. Rozhodně se vyplatí tohle absolvovat.

1. Registrace na ZOHO.com pomocí tohoto odkazu

Zoho_logo

2. Zadání názvu domény, pro kterou chceme vytvořit emailové schránky

Screen Shot 03-10-15 at 12.43 PM

3. Zadání kontaktních informací a přihlašovacího emailu a hesla

Screen Shot 03-10-15 at 12.44 PM

4. Po úspěšné registraci je třeba potvrdit email, který přišel na váš uvedený kontaktní email

5. Po potvrzení emailu je třeba dál postupovat a ověřit vaší doménu. Na výběr je hned několik možností: CNAME, TXT a HTML. První dvě možnosti se zapisují do DNS záznamů vaší domény a třetí možnost je uploadnout na váš FTP domény ověřovací stránku html. Doporučuji provést CNAME verzi a nebo HTML

Screen Shot 03-10-15 at 12.45 PM Screen Shot 03-10-15 at 12.46 PM

6. Po ověření domény si přidáme uživatele emailu např. zoho a poté postupujeme dál ve formuláři, kde si můžeme přidávat další uživatele nebo skupiny.

Screen Shot 03-10-15 at 12.48 PM

7. Pro správné fungování emailu musíme do DNS záznamů přidat MX záznamy zoho. Přesněji:

Screen Shot 03-10-15 at 12.55 PM

Každý hosting má zadávání těchto záznamů jinak a já uvedu hosting WEDOS. Pokud máte tento hosting, tak priorita pro daný záznam se zadává takhle:

10 mx.zoho.com

Screen Shot 03-10-15 at 04.59 PM

 

Změny v DNS záznamech se projeví až za několik minut (20 – 60 minut) a tak mějte prosím trpělivost.

Závěrem

Návod je opravdu velmi jednoduchý a měl by to zvládnout snad každý. Zoho kromě emailů poskytuje i kancelářské aplikace podobně jako Google, takže to není jen jednoúčelová služba, ale využívat ji můžete v několika směrech. Pokud byste potřebovali více emailů nebo více místa, tak byste si museli připlatit, ale i jejich ceny jsou příznivé. Doufám, že vám návod pomohl.

Sdílet článek na

1 Komentář

  1. Dobry den, mam zaregistrovanou domenu http://www.aeronick-star.com pres webnode. Chtel jsem si pres ZOHO zaregistrovat email, bohuzel nejde mi zadnym ze tri zpusobu overit domenu. Nevite cim to muze byt?

    Dekuji,

    Stefan

    Post a Reply

Trackbacks/Pingbacks

  1. promarketing.cz | Bezplatný email pro váš marketingový projekt na vlastní doméně? - […] Průvodce na stránkách Zoho mailu vás provede celým procesem v několika krocích. Po zadání své domény a svých přihlašovacích …

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>