ESET chyba při aktualizaci virové databáze (0x1106)

eset_chyba

ESET je jeden z nejlepších antivirových řešení na světe, ale ani tento program se neobejde bez chyby. I proto zde máme tento návod, který nám vyřeší nefunkční aktualizaci programu. Jedná se přesněji o nevydařenou aktualizaci virové databáze, která skončí jednou z následujících chyb.

Aktualizace virové databáze nebyla úspěšná
Aktualizace virové databáze skončila chybou
Chyba 0073
Nedokumentovaná závažná chyba (0x1106)

Nyní si projdeme možná řešení problému. Po každém kroku se pokuste znovu aktualizovat virovou databázi abyste prověřili funkčnost daného kroku a nepokračovali zbytečně dál.

Postup

1. Zkontrolujte zda-li máte v PC nainstalovaný pouze jeden antivirový program. Jestliže máte v PC ještě jiný antivirový program než je řešení od ESETu, tak jej odinstalujte, poté restartujte PC a zkuste aktualizaci provést znovu. Tento krok doporučuji i u funkčního ESETU!

2. Ověřte si, zda-li máte platnou licenci. Případně i správnost zadané licence. Po stisknutí CTRL+U se vám objeví okno, kde budete mít zadané licenční údaje. Zkontrolujte si jestli jsou zadány správně.

eset-licenci-udaje

3. Vymažte cache aktualizací. To provedete následovně. Stiskem klávesy F5 se zobrazí okno s nastavením. V okně si vyhledáme položku Aktualizace –> Aktualizace a na pravé straně klikněte na vyčistit.

eset-aktualizace-vymazat-cache

4. Pokud vám nepomůže ani poslední krok, tak kontaktujte online podporu od ESETu.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>