GoPro HERO4 Silver Edition

Velmi známá a populární akční kamerka GoPro HERO4 Silver Edition dorazila do redakce a hned od první chvíle nadchla. Tato kamerka v Silver editici má oproti jiným verzím dotykový displej jako součást těla. U jiných typů se musí displej dokupovat a navíc ještě zvětšuje rozměry… přidává váhu navíc a hlavně se vám docela prodraží. Teď dostanete za jednu cenu perfektní kamerku i s displejem. Jak si ale povede kamerka v testu? Udrží si GoPro jakousi první příčku na trhu s akčními kamerami? Vyhrabe se z hromady levných kamer, co má jako konkurenci?

Do testu zapůjčil internetový obchod www.atronic.cz

hero4_black_vs_silver

Parametry:

Hmotnost bez pouzdra: 84g
Hmotnost s pouzdrem: 147g
Formát videa: MP4 (kodek videa H.264, kodek zvuku AAC)
Field of View (FOV): Ultra WideMediumNarrow
Rozlišení a FPS videa: 4K: 15, 12.5 fps Ultra Wide FOV2.7K: 30, 25, 24 fps Ultra Wide, Medium FOV1440p: 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide FOV

1080p: 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide, Medium, Narrow FOV

1080p SuperView: 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide FOV

960p: 100, 60, 50 fps Ultra Wide FOV

720p: 120, 60, 50, 30, 25 fps Ultra Wide, Medium, Narrow FOV

720p SuperView: 100, 60, 50 fps Ultra Wide FOV

WVGA: 240 fps Ultra Wide FOV

Fotoaparát: Rozlišení: 12MP (Wide FOV), 7MP (Wide, Medium FOV), 5MP (Medium FOV)Režim Burst (snímky/sec): 30/1, 30/2, 30/3, 30/6, 10/1, 10/2, 10/3, 5/1, 3/1Časosběr (interval): 0.5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 sec
Wi-Fi: Ano
Bluetooth®: Ano
Protune™: Ano (Video+Foto)Vyvážení bílé, barvy, ISO limit, ostrost, závěrka, expozice
SuperView™: Ano
Auto Low Light: Ano
Night Photo + Night Lapse: AnoIntervaly Night Lapse: 15, 20, 30 a 60 sec a 2, 5, 30 a 60 min
HiLight Tag: Ano
QuikCapture: Ano
Souběžné foto + video: Foto každých 5, 10, 30, 60 sec / Manuálně
Cyklické nahrávání: Ano
Datový tok (H.264): Až 45Mb/s
Kompatibilita s GoPro App: Ano
Kompatibilita s GoPro Studio: Ano
Vestavěný dotykový displej: Ano
Baterie: Dobíjecí 1160mAh lithium-ion, 3.8V, 4.4Wh
Porty: Micro HDMIMini USBmicroSD

HERO Port

Kompozitní A/V (prostřednictvím samostatně prodávaného adaptéru)

3.5mm Stereo Mic (prostřednictvím samostatně prodávaného adaptéru)

Paměť: microSD Class 10 nebo UHS-1 až 64GB (prodává se samostatně)

Obsah balení:

 • Kamera HERO 4 Silver s vestavěným dotykovým displejem
 • Vodotěsné pouzdro (do 40m)
 • Dobíjecí baterie
 • Zadní dvířka typu skeleton + dotyková zadní dvířka
 • Zakřivený nalepovací držák
 • Plochý nalepovací držák
 • Rychloupínací přezka
 • 3-směrný otočný kloub
 • USB kabel

Kvalita zpracování

Jak je v tomto segmentu známo, tak GoPro je synonymem pro kvalitu. Je velmi oblíbená profesionály, ale i amatéry. Proč? Jeden z důvodů je určitě kvalita zpracování. U některých levných kamer tělo vrže, je náchylné na prasknutí, ale zde tohle nečekejte. Vše je téměř dokonalé. Spoje lícují, materiál je pevný a vše působí hodně robustně.

gopro-hero4-black-12

Tělo kamerky má hned několik prvků. Z přední strany můžete vidět čočku kamery, tlačítko zapnutí kamery a indikační malý displej s indikačními diody. Na pravé straně kamery je tlačítko nastavení a na horní straně pak tlačítko na nahrávání. Z levé strany můžeme najít konektory a slot pro microSD karty. Tyto konektory jsou chráněné záslepkou, která je opravdu praktická. Velmi snadno se může stát (hlavně u tohoto typu kamer), že se do konektorů může dostat nečistota a případně způsobit poruchu kamery. Zadní strana kamery má u této Silver edice pro mnohé velké překvapení. Je to displej, který byl u předchozích verzí kamer GoPro jen sen za zhruba 2 500,-kč, který se dal přikoupit. Nyní je zde a nabízí velký bonus k tomu. Je dotykový.

Výbava kamery

Obsah balení je velmi chudý. Jak jsem již zmiňoval v jiných recenzích tohoto druhu kamer. GoPro má prostě jinou cenovou politiku a ruku na srdce, může si to dovolit. Co chybí v balení ke kameře, tak si prostě dokoupíte. Ať už z oficiální distribuce, kde si sice připlatíte, ale máte opravdovou kvalitu, nebo si koupíte neoficiální produkty za výrazně nižší cenu, ale musíte počítat s horší kvalitou (ne vždy je toto pravidlem).

gopro-hero4-silver-18

Fotoaparát

Fotografický snímač o velikosti 12 MP nabízí možnosti jako jsou časosběr, jednotlivé focení a různé nastavení intervalu časosběru. Fotky mají vysoké rozlišení a nastavitelné FOV. Přes den fotí kamerka opravdu skvělé fotky. V noci je to už horší, ale oproti minulému roku je zde znát zlepšení… a oproti levným kamerkám je zde obrovský rozdíl. Musíte při focení počítat, že kamerka nemá stabilizaci obrazu a má fixní ohnisko.

Video

Kamerka umí až 4K 15fps videa, ale to většina uživatelů nevyužije. Naprostá většina bude používat fullHD rozlišení, které kamerka umí na 60fps. No a jak je to s kvalitou? Neskutečné! První typ kamerky, která je použitelná i za menší viditelnosti. A když píšu menší viditelnost, tak myslím tmu, která je prořízlá jen pár světly. I za těchto podmínek je obraz kvalitní a bez proslulého šumu. Je zde obrovský posun v obrazové kvalitě. Video se točí v kodeku H.264 a zvuk se nahrává v kodeku AAC, ukládá se v MP4 formátu a kamerka dokáže za 1:30h záznamu spotřebovat cca 15GB místa.

Protune

Tuto funkci zaslechnete ve spojitosti s GoPro hodně často. Jedná se o vymoženost, která se zapíná přímo na kameře a dá vám možnost upravit všemožné parametry videa a fotek. Tato funkce je optimalizována pro profesionální produkce. Ovšem využít je může i „amater“. Je to určitě skvělé pro lidi co tomu rozumí, ale standartní uživatel nebo sportovec tuto funkci přehlédne a bude využívat plně automatický režim.

Baterie a systém

Baterie s vypnutou wifi a bluetooth a se zapnutým displejem by měla dle výrobce vydržet 1:40h ve fullHD režimu při 60fps. Při testování kamerky se mi podařilo udělat na jedno nabití 1:52h záznamu a kamera spotřebovala cca 20 GB místa na microSD kartě. Nutno dodat, že kamerku jsem po té době sám vypnul a stále nebyla vybitá. Nabíjení pak trvalo necelé 3 hodiny (z úplného vybití do plného nabití).

HERO4_Silver_Feature_12_cameracontrol

Systém kamerky mi ze začátku přišel nepřehledný a zmatený. Ovšem jakmile přijdete na systém a zvyknete si (jsem navyklý na jiné kamery), tak je to velmi dobrý systém. Díky dotykovému displeji se v menu kamerky dá velmi dobře a svižně pohybovat. Usnadní to spoustu práce. Displej je velmi citlivý a předčí i mnohé chytré telefony.gopro-hero4-silver-12

Wifi a Bluetooth

Do kamerky je také integrovaný Bluetooth a Wifi. Kamerka se díky tomu dá ovládat pomocí chytrého telefonu a dálkového ovládání. Dosah je až 180m, což se samozřejmě bude lišit i prostředím. Wifi mi na přímou viditelnost šla i přes 200m daleko. Aplikace existuje pro Android i iOS a pomocí této aplikace můžete fotky a videa ihned sdílet na Facebooku či jiných sociálních sítích.

obrazek

Závěrem

Od začátku mi kamerka padla do oka. Nicméně bál jsem se, že si kamerka mou pozornost neudrží a brzy příjdu na to, že levnější modely jiných výrobců budou mít navrch. To jsem byl na omylu. Nechci zavrhnout ostatní kamerky jiných výrobců, ale král je jen jeden. Jde vidět, že konkurence GoPro prospěla. Na trhu je mnohem více modelů akčních kamer než dříve a i díky takové konkurenci můžeme vidět tento pokrok. Vzpomínám si na článek, kde byl rozhovor s jedním z pracovníků této značky a ten tvrdil, že GoPro nevidí displej na kamerkách jako něco důležitého co by mělo být na kameře už v základu. Dávalo by to smysl, protože co by člověk chtěl na tak titěrné ploše sledovat? Ovšem uplynula nějaká doba a jeden z rozhodujících faktorů, proč si uživatelé volí jiné typy kamer je právě integrovaný displej. Myslím si, že právě proto GoPro přistoupilo k tomuto kroku.

Celkově musím kamerku GoPro HERO4 Silver Edition velmi pochválit. Stále je co zlepšovat a stále je to pro mnohé hodně peněz za málo muziky, ale věřte, že je to právě naopak. Za cenu kolem 9500,-kč získáte kameru, která umí perfektní fotky, perfektní video a navíc je to univerzální pomocník při pořizování záběrů. Kterou jinou kamerku strčíte do kapsy, poté přiděláte na přilbu svého kola či motorky, použijete jako auto kameru nebo použijete jako podvodní kameru? Za tu cenu je to skvělá volba pro všechny, co chtějí velkou kvalitu a univerzálního pomocníka. Jen si spočítejte, na kolik vás výjde fotoaparát, kamera, auto kamera a podvodní kamera? Dostanete se na cenu GoPro? Vsadím se, že nemáte šanci.

atronic

GoPro HERO4 Silver Edition

GoPro HERO4 Silver Edition
9

Fotografie

8/10

  Video

  10/10

   Výdrž baterie

   9/10

    Systém

    10/10

     Cena/výkon

     10/10

      Plusy

      • - Výdrž baterie
      • - FullHD 60fps + 4k
      • - Displej + dotyk
      • - Celková kvalita
      • - Aplikace pro smartphone

      Mínusy

      • - Chudé základní příslušenství
      Sdílet článek na

      Odeslat komentář

      Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

      Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>