Jak vytvořit bootovací Hiren´s Boot flash disk

dos-01-bootmenu

Po dlouhé době je zde další návod. Už dříve jsme si ukazovali, jak vytvořit bootovací flash disk s nějakým operačním systémem přes unetbootin, ale nyní je to trochu jiné. Budeme potřebovat trochu jiné nástroje a budeme postupovat jinak. Ovšem není to nic obtížného a myslím si, že to zvládne skoro každý. Pojďme si tedy vytvořit svou bootovací flashku s diagnostickými programy.

Co vše budeme potřebovat?

1. Flash disk minimálně 512MB velký
2. Program USB Disk Storage Format
3. Program Grub4dos
4. Bootovací CD Hiren´s Boot s minimální verzí 9.7

Vytváření boot flash disku

A nyní si popíšeme postup vytvoření. Postupujte přesně podle těchto pokynů a můžete se spolehnout, že se povede.

1. Připojíme flash disk do PC

2. Otevřeme program USB Disk Storage Format a objeví se okno. V prvním řádku vybereme flash disk a v druhém zvolíme, že se má zformátovat na FAT (FAT16) souborový systém. Flash disk si nemusíme pojmenovávat a necháme výchozí hodnotu. Poté klikneme na start.

formating_usb_flash_drive

Po dokončení úlohy formátování na nás vyskočí okno s výsledkem a my pokračujeme kliknutím na OK.

formating_usb_flash_drive_completed

3. Nainstalování Grub4Dos na flash disk. Stažený program si musíme nejdříve vyextrahovat třeba WinRARem. Poté otevřeme pomocí „grubinst_gui.exe“ a znovu na nás vyskočí okno. Tentokrát se to může ptát jestli program chceme opravdu spustit a odklikneme „ANO“. Poté se otevře program.

V prvním řádku si zvolíme flash disk a dáme refresh, který je na třetím řádku. Poté si na třetím řádku vybereme možnost „Whole disk (MBR)“ a dáme „Install“.

grub4dos_steps

Ihned nám vyskočí příkazový řádek, kde se zobrazí stav procesu. Jakmile se proces dokončí budeme vyzvání k stlačení tlačítka „ENTER“ pro ukončení. Zavřeme program a vrhneme se na poslední kroky.

grub4dos_completed

4. Do mechaniky si vložíme Hiren´s Boot CD. Veškerý obsah CD překopírujeme na flash disk. Poté co se překopírování dokončí, tak ze složky HBCD překopírujeme do kořenové složky flash disku dva soubory. A to konkrétně „grldr“ a „menu.lst“. Pro ukázku přikládám screen, kde můžeme vidět, jak by to na flash disku mělo vypadat.

final_view_of_usb_flash_drive_contents

Tak a to je vše. Nyní vlastníme bootovací USB médium s perfektním diagnostickým nástrojem.

Sdílet článek na

Trackbacks/Pingbacks

  1. Chyba 0x0000007b ve Windows 7 – Modrá smrt | IT MooV.eu | Recenze a návody - […] Postup č. 4 – Hirrens Boot CD […]

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>