Jak zakázat zamykací obrazovku Windows 8/8.1

windows_8-1_-_moje_uzamcena_obrazovka

Windows 8/8.1 od začátku spíše připomínají mobilní systém. Rozhranní „metro“ je perfektně přizpůsobeno pro dotyk a klasická plocha měla být spíše jako sekundární rozhranní. Ovšem na klasickém PC či notebooku se využívá spíše plocha a „metro“ jde stranou. Ovšem není to jediná otravná věc na Windows 8/8.1. Je zde i další věc, která je určena spíše pro smartphone/tablet a to zamykací obrazovka (lockscreen). Ikdyž si ve Windows nastavíte, aby se po nějaké době nečinnosti nepřepínal do režimu spánku a nevypínal monitor, tak stejně vás neustále bude otravovat zamykací obrazovka. Jak se této živataotravující věci zbavit si ukážeme.

Tento návod platí pouze, jestli máte verzi „PRO“. Standartní verze neobsahuje potřebné nástroje!!!

Před tímto zásahem do Windows doporučuji vytvořit bod obnovení!

Editor místních zásad skupiny (Local Group Policy Editor)

1. Klávesovou zkratkou Win + R vyvoláme nabídku „RUN“ neboli „Spustit“. Do řádku napíšeme „gpedit.msc“. Nebo můžeme použít vyhledávání ve Windows a „gpedit.msc“ vyhledat.

type-gpedit.msc-in-windows8-run-window

Win + R – „RUN“ neboli „Spustit“

gpedit.msc_2

Využití vyhledávání ve Windows

2. Spustíme konzoli a najdeme si položku „Personalization“

Computer Configuration → Administrative Templates → Control Panel → Personalization

zbavujeme-se-nekterych-prvku-z-windows-8_03

gpedit.msc – konzole

3. Ve složce Personalization si najdeme položku „Do not diplay the lock screen“ a otevřeme (dvakrát kliknutí levým tlačítkem myši).

zbavujeme-se-nekterych-prvku-z-windows-8_04

4. Po otevření v aktuálním okně změníme hodnotu z „Not Configured“ na „Enable“. Tímto zakážeme otravnou zamykací obrazovku.

zbavujeme-se-nekterych-prvku-z-windows-8_05

5. Restart PC/NTB

V případě, že vám v Pro verzi Windows nejde spustit gpedit.msc, tak jej nemusíte mít nainstalovaný. Další postup vám vysvětlí, jak si tuto konzoli do Windows 8/8.1 Pro přidat.

Instalace editoru místních zásad skupiny

1. Otevřete konzoli MMC. Win + R a vepíšete mmc a nebo pomocí hledání ve Windows.

2. V nabídce Soubor klikněte na příkaz Přidat nebo odebrat modul snap-in.

3. V dialogovém okně Přidat nebo odebrat moduly snap-in klikněte na možnost Editor objektů zásady skupiny a pak klikněte na možnost Přidat.

4. V dialogovém okně Vyberte objekt zásad skupiny klikněte na tlačítko Procházet.

5. Klikněte na možnost Tento počítač, pokud chcete upravit objekt místních zásad skupiny, nebo klikněte na možnost Uživatelé, pokud chcete upravit objekty místních zásad skupiny pro správce, uživatele bez oprávnění správce nebo jednotlivé uživatele.

6. Klikněte na tlačítko Dokončit.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>