Plnohodnotná náhrada – LibreOffice

Mnozí z vás ani netuší, že něco takového existuje. Možná se najdou i někteří co ani netuší, že existuje nějaký Linux. Ale ať už víte či nevíte, tak si povíme o tomto programu trochu více.

LibreOffice

Nástroj hojně používaný na novějších Linuxech (Ubuntu od verze 11), který nahrazuje klasický Microsoft Office ve Windows. U Linuxů jsme se vždy mohli setkat s programem OpenOffice. Já osobně jsem nerad používal OpenOffice a volil jsem raději jiný alternativní kancelářský program. U LibreOffice je to úplně jiné, protože tam se cítím jako doma. Funkčnost programu je opravdu skvělá. Přečte všechny možné i nemožné soubory udělané přes Microsoft Office a navíc ukládá ve formátech, které Microsoft Office normálně přečte.

LibreOffice – IT MooV.eu

Navíc je tento kancelářský balík k dostání ve verzi pro Windows, Mac OS a již zmiňovaná verze pro Linux. Je tu tedy program, který je zcela zdarma a umí vše co Office od Microsoftu a ještě k tomu se dá nainstalovat na Windows i Linux. Hodně uživatelů nedá dopustit na balík od Microsoftu a hodně uživatelů na OpenOffice, ale pokud chcete kvalitní nástroj na tvorbu dokumentů, prezentací či tabulek a nejste spokojeni s OpenOffice nebo vlastníte Linux a nebo se vám nechce utrácet zbytečně tolik peněz za Microsoft Office, tak je LibreOffice dobrá volba.

Přiznávám, že zvyknout si na tento program budete muset. Přece jenom to není ten klasický Word nebo Exel, ale je to něco jiného a to potřebuje zvyk. Ovšem vzhledem připomíná klasické Office takže by neměl být takový problém.

ScreenShot – LibreOffice – it moov eu

Z mé vlastní zkušenosti program vřele doporučuji a to hlavně na Linux systémech. Ovšem k dostání je pouze od Ubuntu 11 a na starší Linux si balíček budete muset stáhnout ze stránek výrobce a nenajdete ho v Centru Software Linuxu.

Webové stránky programu

Hodnocení: 8/10

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>