Miniaturní počítač Raspberry Pi

Dnes si představíme mini počítač Raspberry Pi. Určitě jste o této věcičce už slyšeli, ale já vám to vše znova připomenu. A připomínat nebudu jen tímto článkem, ale chystám pro vás i video recenzi, kde se na Raspberry Pi podíváme detailněji.

Raspberry Pi

Na našem trhu zatím věc, kterou jen tak neuvidíte, ale dá se objednat z Anglie. Bohužel je ještě docela dlouhá čekací doba, jelikož je velká poptávka a výrobce nestačí Raspberry Pi dodávat. Nicméně pokud se vám nechce čekat, tak určitě najdete nějaký kousek také na aukro.cz.

Technické parametry

Model A:

CPU: 700 MHz procesor ARM11 Broadcom BCM2835
Paměť: 256 MB SDRAM
USB 2.0 porty:1×
Video výstupy: Kompozitní a HDMI
Audio výstupy: 3,5 mm konektor, HDMI
Slot pro karty: SD/MMC/SDIO
Napájecí zdroj: 5 V přes Micro USB, nebo GPIO
Spotřeba: 2,5 Watt
Cena: 25 USD (500 Kč)

Model B:

CPU: 700 MHz procesor ARM11 Broadcom BCM2835
Pamět: 256 MB SDRAM
USB 2.0 porty: 2× (přes integrovaný USB hub)
Síťové rozhraní: 10/100 Ethernet
Video výstupy: Kompozitní a HDMI
Audio výstupy: 3,5 mm konektor, HDMI
Slot pro karty: SD/MMC/SDIO
Napájecí zdroj: 5 V přes Micro USB, nebo GPIO
Spotřeba: 3,5 Watt
Cena: 35 USD (700 Kč)

Raspberry Pi je univerzální kus hardware, který se hodí jako multimediální centrum, FTP server, k řízení vytápění apod. Nahrát si na něj můžete od Androidu až po Linux. V současné době je na oficiálních stránkách ke stažení několik verzí operačních systémů včetně Raspbian “wheezy”, který vyvinul přímo prodejce a díky tomu se vaše Raspberry Pi ještě zrychlí.

Na dnešní poměry je sice výkon nic moc, ale na tak malou hračku, která se dá využít na tolik věcí je to dostačující a rozhodně doporučuji si tento kus hardware koupit.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>