MSI Z77A-G45: základní deska s rozhraním thunderbolt a integrovaným grafickým čipem

Na pulty obchodů dorazila zbrusu nová základní deska MSI Z77A-G45. Ta potěší ultra rychlým rozhraním Thunderbolt a cenou okolo 2 500Kč.

Ačkoliv není licence k použití rozhraní Thunderbolt nijak levná záležitost, společnost MSI dostala na trh základní desku s tímto rozhraním za rozumnou cenu. Ta je o to více oprávněná, protože nabízí integrovaný grafický čip v chipsetu Intel Z77.

MSI Z77A-G45: základní deska s rozhraním thunderbolt a integrovaným grafickým čipem

Jak jsme u MSI zvyklí, na desce jsou použité tzv. Military Class III součástky splňující přísnou certifikaci  MIL-STD-810G (pevné kondenzátory, SFC cívky apod.), těšit se můžete z utility OC Genie II (přetaktování zmáčknutím softwarového tlačítka), a očekávat můžete i slušnou nálož elektrickou energii šetřících technologií, jako třeba Active Phase Switching (APS).

Největším lákadlem je ale rozhraní Thunderbolt, které je integrované na desce a proto není potřeba žádných přídavných karet a ani kabelů. Také ovladače jsou díky tomu vyřešené silami MSI. Nespornou výhodou takového řešení je stabilnější šířka pásma, rozšiřující karty Thunderbolt přeci jenom ubírají ostatním zařízením přenosovou rychlost.

MSI Z77A-G45: základní deska s rozhraním thunderbolt a integrovaným grafickým čipem

Thunderbolt sice přenese jeden rok hudby za deset minut, potřeba je ale i jiných konektorů. MSI Z77A-G45 nabízí USB 2.0, USB 3.0, PS/2, RJ45, koaxiální S/PDIF výstup, optický S/PDIF výstup, audio jacky, a kvůli integrovanému grafickému jádru jsou na zadním panelu také grafické výstupy HDMI, DVI-D a VGA.

Zdroj: techpowerup

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>