Multimediální centrum EAGET Play M18 – recenze

Multimediální centrum

V dnešní recenzi se koukneme na zoubek hračičce od EAGET a to přesněji modelu Play M18. Tento model působí profesionálním dojmem a nikde nevržou plasty, ale šasí je vyrobeno z plechu. I díky tomu se přístroj dobře chladí. Zajímavostí je i použití Androidu 3D. Více se na tyto věci podíváme v recenzi.

EAGET Play M18

Poměrně slušně vypadající zařízení co mi padlo do oka. Dle tvrzení výrobce je možné se přes wifi či gigabitovou lan připojit na internet a koukat na filmy, videa, poslouchat hudbu nebo prohlížet fotografie a chatovat s přáteli. Na přední straně najdeme poměrně prťavý displej indikující hodiny, připojení k internetu a další stavy zařízení. Na přední straně najdeme také velké tlačítko „POWER“, které je ve vypnuté fázi podsvícené červeně a při zapnutí se zbarví do modra. Na levé straně předního kusu plastu je čtečka paměťových karet a na pravé straně USB 2.0. V zadní části přístroje zaujme wifi anténka a také USB 3.0 pro možnost připojení k PC. Dalé je tu nabídka z dalších dvou USB 2.0 portů, HDMI, 1 GB LAN, koaxiálu, a další možnosti výstupu na obraz a taky i optický výstup na zvuk.

Hned po startu mě uvítalo nastavení, které bylo v anglickém jazyce, ale každý kdo viděl angličtinu alespoň z dálky si hned v prvním kroku dokáže jazyk přepnout na češtinu a je po problémech. V dalším kroku si můžeme nastavit datum a čas a poté připojení k internetu či domácí síti. Operační systém Android 3D mi přišel velice přívětivý a hodně intuitivní na ovládání i pomocí přiloženého ovladače, který samozřejmě můžeme nahradit klávesnicí a myší. což je velká výhoda. Android obsahuje několik předem nainstalovaných aplikací jako je například Youtube, Facebook nebo třeba Flickr či Picasa. Aplikace fungují bezvadně a vše je bezproblémové a díky Full HD rozlišení perfektní na sledování videa a internetových TV. K dispozici je i klasický prohlížeč Androidu a lze se dostat i do „klasického“ menu Androidu, kde najdeme kalkulačku, File manager a nainstalovat můžeme i hry.

Když si připojíme přes USB 2.0 flashku či externí harddisk můžeme pohodlně prohlížet obsah a koukat na filmy, fotky či poslouchat hudbu. Veliká výhoda tohoto zařízení je možnost vložit do něj hard disk (SATA I/II/III). Ano na pravé straně přístroje je šuplík, kde hard disk můžeme bezpečně vsadit, ale pozor! EAGET nemá hot-swap, což znamená, že disk nemůžete libovolně vytahovat a zase zapojovat za chodu. Může se stát, že vám to disk veme, ale může dojít k poškození HDD či základní desky.

Zatím jsem poukázal na klady EAGETu a kde jsou zápory? Má vůbec tento stroj nějaké zápory? Jistě, že ano! Po připojení přes domácí síť k nějakému PC nastává problém. Prohlížení větších složek je velmi pomalé a nemáte šanci si přes domácí síť pustit film, který máte třeba na NAS uložišti či na některém z PC. Přístroj se kousne, problikne, divně přehodí čas a přestane reagovat. Problém je, ale jen u přehrávání filmů. U pouštění hudby nebo prohlížení fotek problém nenastal. V takové situaci se buďto můžete koukat do černé obrazovky nebo přistroj vypnout úplně přepínačem vzadu. Po znovu zapnutí je zase úplně v pořádku. Z netu si na pc stáhnout aktuální firmware a nahrát jej na flash disk. Po vložení flasky do EAGETu si v menu zvolíme „Upgrade z USB“ a necháme přístroj pracovat. Podrobnější návod a firmware ke stažení na oficiálních stránkách výrobce. POZOR! Když máte zapojenou televizi či monitor přes HDMI, tak průběh aktualizace FW nevidíte. Což velice mate a nevíte co se děje. V mém případě monitor zčernal a zůstal tak. I po 20-ti minutách byl stejný zamrzlý stav. Vše, ale vyřešilo úplné vypnutí a znovu zapnutí. Po novém startu se asi dokončovala aktualizace a zase byla černá obrazovka… během 2 minut přístroj bez problémů běžel a přehrávání přes síť se v pohodě rozběhlo.

Hodnocení:

Kvalita zpracování: 10/10
Vybavenost: 9/10
Obsah balení: 9/10
Systém: 8/10
Cena/výkon: 7/10
Celkem:  9/10

Klady/zápory:

+ odolnost
+ obsah balení
+ vybavenost
+ systém
+ Full HD 

- dlouhé čekání na načtení souborů i přes velkou propustnost sítě
– nutnost aktualizovat firmware jinak je produkt skoro nepoužitelný na přehrávání filmů přes síť
– příliš malý display na přední straně 

Závěrem

Zda-li máte zájem o kvalitní multimediální centrum s přístupem na internet, možností připojit HDD či flashku, tak je tento přístroj správná volba, ale je zde důležité po zakoupení aktualizovat firmware, což může být pro většinu nepřekonatelný úkon. Velký konkurent tohoto zařízení je Raspberry Pi, které můžete mít s debianovou distribucí linuxu a nebo Androidem.

Cena: 3 600,- Kč

Hardware do recenze zapůjčil Vir Computers IT, s. r. o.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>