Nástroje

Vytvořil jsem pro vás seznam velmi užitečných aplikací, které vám usnadní, jak správu svého PC, tak i jeho opravu. Nebo alespoň diagnostiku problému.

Programy

Driver Magician Lite

Zajímavý zálohovací nástroj, který je speciálně určen pro práci s ovladači pro hardware použitý ve vašem počítači. Jeho funkce spočívá v tom, že rozezná jednotlivé ovladače pro hardware, extrahuje je ze systému a uloží je na místo zadané uživatelem.

Následně pak můžete všechny ovladače opětovně nechat nakopírovat zpět na místo, odkud je program předtím extrahoval. To se může hodit v případech, kdy reinstalujete nebo upgradujete operační systém. V takovém případě máte ovladače ihned k dispozici a nemusíte již více hledat CD disky s jejich instalacemi.

Cobian Backup

Cobian Backup je program k automatickému zálohování souborů a složek. Zálohovat lze do složky/jednotky stejného počítače nebo počítače v síti či FTP server.

Integrován je ZIP kompresní algoritmus, takže vaše soubory nezaberou tolik místa. Program podporuje také inkrementální zálohování a Live update. Samozřejmostí je možnost nastavení automatické vytváření zálohy v nastaveném čase.

Malwarebytes Anti-Malware

Máte obavu z malware ve vašem počítači? Nemusíte, stačí použít tento skenovací software a obavy mohou zmizet. Jedná se totiž o nástroj umožňující prohledávání (rychlé i kompletní), detekci a zbavení se malware ve vašem počítači.

Program sleduje zvlášť jednotlivé procesy běžící v systému a v momentě detekce něčeho „podezřelého“ okamžitě proces zastaví. Nová technologie též umožňuje rychlé prohledávání a případné zničení malwaru a snadná obsluha spolu s pěkně zpracovaným grafickým rozhraním zaručují příjemnou práci s programem.

CCleaner

CCleaner (Crap Cleaner) je nástroj pro optimalizaci systému. Odstraní nepoužívané a neplatné položky z registru, nepoužívané a dočasné soubory a stopy zanechané systémem Windows a různými programy:

  • Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari,
  • Media Player, Google Toolbar, MS Office,
  • Nero, Adobe Acrobat, WinRAR atd.

Navíc CCleaner umí také vyčistit registry, spravovat obnovení systému, bezpečně smazat obsah nebo volné místo na disku, odinstalovat programy či upravit aplikace spouštěné po startu.

Změny poslední verze:

  • vylepšené čistění u vybraných programů,
  • vylepšení některých funkcí,
  • drobné změny v gui a opravy chyb.

Recuva

S tímto programem můžete obnovit omylem smazaná data z vašeho pevného disku.

Nabízeno je toho daleko více. Program umí obnovit i data z poškozených paměťových karet (např. z digitálního fotoaparátu, MP3 přehrávače atd.). Stačí pouze nechat program skenovat dané paměťové médium a po vypsání nalezených souborů jednoduše obnovit ty, které chcete.

Ve výsledcích obnovených souborů můžete vyhledávat. Snadno a rychle tak získáte zpět přesně to, co jste nějakým způsobem ztratili.

Combofix

Specializovaný program na detekci a odstranění škodlivého softwaru určený především pro pokročilé uživatele.

Aplikace proskenuje systém a případný nalezený malware se pokusí sama odstranit. V případě, že se jí to nepodaří, může uživatel provést odstranění ručně na základě logu, který Combofix po skočení kontroly vytvoří.

Combofix má mnoho možností, jak zasahovat do systému. V případě méně zkušených uživatelů je tedy doporučeno používat ho na základě návodu nebo po konzultaci s administrátorem.


Boot CD

Hirens Boot CD

Velký balík diagnostických programů.

Falcon 4 Ultimate boot CD

Velký balík diagnostických programů.

RIP Linux

Velký balík diagnostických programů.

Trinity Rescue kit

Velký balík diagnostických programů.

AVG Rescue CD

Free antivirové bootovací cd pro diagnostiku vašeho PC.

Comodo Rescue CD

Free antivirové bootovací cd pro diagnostiku vašeho PC.