Niceboy GYRO mini – recenze jednoosého stabilizátoru

V dnešní mini recenzi se koukneme na zoubek jednoosému stabilizátoru Niceboy GYRO mini, který do recenze zapůjčil eshop kamerov.cz. Tento stabilizátor se prodává za částku okolo 3500,-kč. Na co se tedy můžeme těšit?

Parametry

Rozměry: 70 x 64 x 47 mm

Váha: 185 g

Kapacita baterie: 550 mAh (lithiová baterie)

Provozní napětí: 3.7 V

Výdrž baterie: 2-3 hodiny

Doba nabíjení: cca 40 minut

Obsah balení

– Niceboy™ GYRO mini

– Praktické pouzdro

– Micro USB kabel

– Manuál v CZ a SK

_vyrp14_6925

Konstrukce

Hned na začátek musím říct, že je stabilizátor velmi robustní a váhově jde cítit. Ovšem beru to jako výhodu, protože pro outdoor sporty hledáte řešení, které snese nějaký ten pád, ránu či horší zacházení. Plast je poměrně pevný a výrobek vypadá, že přežije ledacos. Kontrukce umožňuje upevnění akčních kamer, ale i mobilních telefonnů a některých malých kompaktů (ovšem zde bude limit spíš váha). Na levé straně se nachází krytka USB konektoru a na vrchní části on/off tlačítko.

_vyrp11_6922 _vyrp12_6923

Z praxe

Během testování jsem nenarazil na nějaký větší problém. Udávaná výdrž výrobce 2-3 hodiny sedí a já se v průměru dostal na 2 hodiny a 33 minut. Nabíjení trvalo v průměru 52 minut, což je poměrně rychlovka. Stabilizátor velmi dobře drží horizont při „švenkování“ a nestává se to co u jiných levných modelů stabilizátorů, že by se horizont „kácel“ na stranu. Čelisti stabilizátoru mají poměrně tuhý chod, a tak se nestane, že by z nich telefon či kamerka vypadla. Jediné mínus bych viděl v USB konektoru, který je špatně dostupný a kabel do něj nejde pořádně zastrčit, častokrát se mi stalo, že se stabilizátor přestal nabíjet, protože USB kabel vypadl z konektoru.

_vyrp13_6924 _vyr_6921_cover

Závěr

Řekl bych, že Niceboy GYRO mini je povedený výrobek za dobrou cenu. Ovšem na druhou stranu jednoosé stabilizátory mají velmi úzký úhel zaměření a nenajdou si tak snadno zákazníka. Napadá mě, že by se mohl hodin na mobilní žurnalistiku, pro outdoor na helmu, ale jinak bych spíš doporučil 3 osý stabilizátor.

Niceboy GYRO mini

Niceboy GYRO mini
9.625

Švenkování

10/10

  Výdrž

  10/10

   Kontrukce

   10/10

    Univerzálnost

    10/10

     Plusy

     • - Švenkování
     • - Výdrž
     • - Odolnost

     Mínusy

     • - špatná dostupnost USB konektoru
     Sdílet článek na

     Odeslat komentář

     Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

     Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>