PSEXEC chyba – Access Denied!

Pokud používáte vzdálené příkazy v síti a používáte psexec.exe možná jste se setkali s problémem, který znemožňuje na vzdáleném PC, s Windows 7 a výš, spouštění jakýkoliv příkazů. Pokud tímto problémem trpíte i vy, tak zřejmě vidíte chybová hlášení: „Couldn’t access pc: Make sure the Admin$ share is enabled“ a „Access denied“. Jak tento problém nejednoho administrátora vyřešit si teď ukážeme.

figure_01

psexec.exe

Postup

1. Vypnutí zjednodušeného sdílení Windows na cílovém PC

v „Tento počítač“ kliknout na „Uspořádat“ –> „Možnosti složky a hledání“ –> „Zobrazení“ –> „Použivat průvodce sdílením“ <– Toto musí být vypnuté!!!

Screen Shot 03-13-15 at 10.00 PM 001 Screen Shot 03-13-15 at 10.00 PM 002

2. Úprava registrů na cílovém PC

Cesta: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Přidejte řetězec: LocalAccountTokenFilterPolicy s hodnotou 1 a v případě, že tento řetězec v registrech už máte, tak akorát upravte hodnotu na 1

Závěrem

Jak vidíte řešení je jednoduché a mě osobně funguje. Může se, ale stát, že někomu z vás ani po této úpravě příkazy chodit nebudou. Toto řešení není 100%, protože jsem problém konzultoval se suportem v Microsoftu a ten mi potvrdil to, že problém se nedá vyřešit vždy na každém PC. Jako ukázku, že mi psexec funguje dodávám ještě můj screenshot z virtuálního PC, kde jsem problém simuloval.

Screen Shot 03-13-15 at 09.59 PM

psexec.exe

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>