Seagate 8TB HDD – Jako první na světě

Na trhu je již nějakou chvíli 6TB Seagate pevný disk, který se dá pořídit za cenu okolo 6000,-Kč. Nyní se, ale objevuje nový 8TB pevný disk. Před měsícem společnost oznámila, že bude vyrábět 8 a 10TB disky a že první kousky už míří k jejich partnerům. Nyní jsme se dočkali oznámení oficiálního prodeje. Víc informací zatím nevíme. Disk bude mít klasických 3,5″ a bude mít SATA III rozhraní. Nevíme ani jakou technologii Seagate použil. Prozatimní technologie SMR by k takovému výsledku neměla stačit.

Seagate_8TB

Teoreticky by se zde dalo počítat, že bude využita technologie HAMR (Heat-Assisted Magnetic Recording), která používá laser pro zahřívání místa zápisu. Díky tomu se na jeden čtverečný palec může vměstnat několikset gigabitů. O této technologii se mluví i v souvislosti s 6TB disky, u kterých Seagate taktéž neuvedl použitou technologii.

seagate-HAMR-portada-660x350

Seagate neupřesnil ani počet ploten a rychlost disku. Informace bychom se měli dozvědět během několika dnů až týdnů. Cena by se měla, dle aktuální nasazené ceny 1TB=1000,-Kč, usadit na nějakých 8000,-Kč. Prodávat by se měli začít někdy začátkem října.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>