Srovnávací test levných reproduktorů s USB

Srovnávací test reproduktorů 2.0 s USB

Dnes se podíváme na 3 zástupce levných reproduktorů, které ovšem nemají klasické napájení ze sítě, ale přes USB. Jeden z modelů je dokonce plně digitální a přes USB se do něj i reprodukuje zvuk. Jaký z uvedených modelů je tedy nejlepší? Který doporučujeme? Vše se dozvíte z recenze.

1. Genius SP-U150

Reproduktory v balení neobsahují žádné extra věci. V podstatě obsahují jenom návod k obsluze psaný i v češtině a dále jsou v balení už jenom reproduktory. Po rozbalení mojí pozornost upoutal bass-reflexový nátrubek a pěnové nožičky. Reproduktory jsou udělány z poměrně kvalitního a pevného plastu, který nikde nevrže a díly konstrukce na sebe krásně navazují a nikde nic nepřečnívá.

Design neurazí, ale ani nikterak nezaujme. Na přední straně najdeme ovládání hlasitosti, vstup pro mikrofon a výstup na sluchátka. Vstup na mikrofon jsem netestoval, ale zvuk vycházející ze sluchátek po připojení do sluchátkového vstupu mě dost překvapil. Překvapil mě hodně negativně, jelikož byl zkreslený a při vyšší hlasitosti trhal uši.

Reproduktory za stavu, kdy se nepřehrával zvuk přenášely nepříjemný brum, který byl patrný hlavně od 1/4 hlasitosti. Bál jsem se aby reproduktory neobživli a nesežrali mě!

Pro napájení slouží USB 2.0 konektor a pro zvuk 3.5mm Jack.

Výhody a nevýhody:

+ kvalitní plast
+ lesklý povrch odolný vůči otiskům
+ pěnové nožky (nepřenáší rezonance do stolu)

- ořezané a nejasné výšky
- nesrozumitelné basy
- brum
- rozsah pásma je všechen soustředěn spíše do středů

Hodnocení:

Zvukový projev: 3/10
Kvalita zpracování: 7/10
Obsah balení: 0/10
Celkové hodnocení:  3,3/10

Cena: 260,- Kč

2. Manta MM-200

Reproduktory vypadají opravdu velmi zajímavě a z těchto tří modelů jsou nejvyšší a zároveň nejvíce úzké. Po zapojení mě překvapila všude se vyskytující modrá barva. Reproduktory jsou podsvíceny modře a to po celém obvodu, kolem reproduktorů a dokonce i stojan, který je bohužel celý plastový a postrádá pěnové nožičky.

Celková kvalita zpracování je dost mizerná. Je vidět, kde všude se šetřilo. Do oka padnou nesedící a měkké plasty, které absolutně postrádají kvalitu a je dost možné, že po prvním pádu budete sbírat střípky tenkého plastu. Ovšem teď otázka jestli by to nebylo spíše dobře a zda-li by vás to neosvobodilo od velice nekvalitního zvuku.

Zvuk u tohoto modelu je velice specifický. Dost se liší od všech soustav co jsem kdy slyšel. Z poslechu mě po chvíli začala bolet hlava díky velkému zkreslení, které mi bylo velmi nepříjemné. Výšky se zde velmi rychle ztratili za zesílené střední pásmo a basy odcupitali někam do pozadí. Velmi otravné byli i rezonance, které se do stolu přenášely pomocí plastovému stojanu.

Pro napájení slouží USB 2.0 konektor a pro zvuk 3.5mm Jack.

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody:

- ořezané a nejasné výšky
- nesrozumitelné basy hrající někde v pozadí za rohem
- brum
- rozsah pásma je všechen soustředěn spíše do středů
- zkreslení

Hodnocení:

Zvukový projev: 1/10
Kvalita zpracování: 1/10
Obsah balení: 0/10
Celkové hodnocení:  1/10

Cena: 290,- Kč

3. Logitech S-150 Digital Speaker

Reproduktory se hned od otevření balení tváří jako profesionální sestava. Byli zabaleny v textilovém pouzdře. Design mě nijak extra nezaujal, ale jako jediné měli kovovou mřížku na krytí reproduktorů, která byla ještě překryta látkou. Což si myslím je velká výhoda, jelikož je skoro nemožné aby se poškodil reproduktor.
Tento model neobsahuje žádný jack na připojení sluchátek ani mikrofonu a narozdíl od konkurence zmíněné výše jsou plně digitální. To znamená, že zvuk je do reproduktorů přiveden skrze USB 2.0 a v reproduktoru je umístěna elektronika, která se postará o přednes. Musím říci, že tyto bedýnky byli z těch 3 nejlepší a troufl bych si tvrdit i díky tomu, že jsou plně digitální.
Nožky jsou i zde pěnové, ale pouze 2 a to se projevuje v mírných rezonancích. Velmi dobře srozumitelné jsou středy, ale zase jsou nesrozumitelné výšky. Bassy jsou zde více důrazné, ale nijak neuchvátí.

Výhody a nevýhody:

+ srozumitelné středy
+ výraznější bassy
+ zpracování
+ digital
+ cena/výkon 

- krátký USB kabel
- jen 2 pěnové nožky
- rezonance 
- nejasné výšky 

Hodnocení:

Zvukový projev: 5/10
Kvalita zpracování: 7/10
Obsah balení: 1/10
Celkové hodnocení:  4,3/10

Cena: 300,- Kč

Závěrem

Zda-li chcete kvalitní poslech, tak hledejte spíše ve vyšší cenové hladině, ale pokud hledáte reproduktory, které nějakou dobu vydrží, mají snesitelný zvuk a kvalitní zpracování, tak doporučuji Logitech. Naopak velmi silně nedoporučuji ani Genius ani Manta, jelikož zvuk je opravdu hrozný a dost zkreslený.

Reproduktory do recenze zapůjčil Vir Computers IT, s. r. o.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>