Test tabletu Colorovo 10″ – překvapen byl možná i výrobce

Colorovo CityTab Vision

V dnešní recenzi se podíváme na zoubek tabletu, který na trh uvedla firma Colorovo. Ano slyšíte dobře. Výrobce inkoustových náplní do tiskáren a výrábí tablet. No a světe div se není to jen, tak nějaká vykopávka, ale jedná se o dvoujádrový tablet s DDR 3 pamětí a kovovým krytem na zádech. Doufejme, že u chvály ještě zůstaneme.

Colorovo - hlavní obrazovka

Colorovo – hlavní obrazovka

Základní parametry

Obrazovka: 10,1″ IPS HD
Procesor: 1,6 GHz (2 jádra) Cortex A9
Grafika: Mali 400 Quad Core
Operační paměť: 1 GB DDR3
Operační systém: Android 4.1
Interní paměť: 8 GB
Kamera: 0,3 (přední) a 2,0 (zadní)
Konektory: MiniHDMI, microSD, microUSB, miniJack
Podpora 3G modulů

Zpracování

Hned po vybalení příjemně překvapil kovový kryt zadní strany, který celému tabletu dodá na profesionalitě a celkové pevnosti. Celý tablet je pevný, lehký a poměrně tenký. Dokonce zadní kryt napomáhá k chlazení, což je logické, ale mnoho výrobců takto tablety nevyrábí a tak narazíte na takové kousky až u nějakých firem s větším jménem.

Po bocích tabletu najdeme konektory a slot pro SD kartu a nechybí ani hardwerová tlačítka na zámek/vypnutí a ovládání hlasitosti. Když se podíváme na přední stranu je tu něco jinak. Colorovo zvolilo stereo reproduktory a chytře je umístilo na přední stranu a zase je to něco co konkurence nenabízí. Po otočení se nám odkryje pohled na kovová záda a jeden faktor, který mnohdy hraje velkou roli. Je zde totiž čočka fotoaparátu. Nicméně ten fotkama opravdu neoslní a stává se v podstatě zbytečným.

Systém

Android a zase Android. Co víc si přát? No třeba novou verzi, která by tablet ještě více nakopla a přidala by větší výdrž baterie. Jinak je systém velice svižný. Hraní her nebo prohlížení emailů to vše tento tablet zvládá. Když se chcete podívat na nějaký film či video, tak není nic jednoduššího než si pustit YouTube nebo přehrát Full HD film přímo z paměti tabletu, SD karty či flešky.

Colorovo - menu

Colorovo - benchmark 1

Colorovo - srovnani 2

Celkově tablet působí profesionálně a za celou dobu testu nebyl jediný problém. Wifi modul jel, tak jak má a nebylo znát nějaké výrazné zpomalení internetu, jak je tomu známo u levných tabletů. Kvalitní IPS displej má krásné barvy a dotyková vrstva je přesná. Ovšem na slunci má horší viditelnost. V nastavení systému najdeme možnost nastavení HDMI portu, což někdy výrobce zapomene implementovat.

Výdrž baterie

Už jsme si řekli, že tablet působí profesionálním dojmem a nejinak tomu bude i u baterie. Výdrž při hraní a přehrávání videí se pohybuje kolem 4 hodin, ale při běžné práci jako je například email, prohlížení internetu nebo občasné sledování youtube se nám výdrž přehoupne i přes 2 a půl dne.

Colorovo - výdrž baterie

Závěr

K takovému tabletu nelze nic víc dodávat. Kvalitní displej s dostačující výdrží baterie a skvělým zpracováním dýchá na záda firmám jako je třeba ASUS či Samsung. Krom špatného fotoaparátu a starší verze Androidu je tablet skvělý. Hodí se pro děti na hraní, sledování filmů nebo jen běžné prohlížení internetu.

Hodnocení

Zpracování: 9/10
Odolnost: 8/10
Systém: 7/10
Displej: 8/10
Výdrž: 8/10
Cena/výkon: 10/10

Klady

+ displej
+ zpracování
+ odolnost
+ rychlost
+ cena/výkon

Zápory

- fotoaparát

Cena: 4490,- Kč

Hardware do recenze zapůjčil Vir Computers IT, s. r. o.

Sdílet článek na