Test sluchátek – 4World s mikrofonem

4World 04165

V dnešním testu se seznámíme s méně známým výrobcem počítačových periférií a to s 4World. Podíváme se na jejich sluchátka vybavená mimo jiné i mikrofonem. Sám výrobce popisuje svůj produkt jako vysoce kvalitní a udává, že sluchátka velice dobře izolují od vnějšího hluku. Na první pohled sluchátka nepůsobí moc lacině. Náušníky jsou pěnové povlečené jemnou tkaninou a matný plast zde vypadá jako kov. Tak se tedy pojďme podívat, jak si povedou v testu.

Základní parametry:

Mikrofon: Ano
Délka kabelu: 3 metry
Typ sluchátek: Uzavřená
Konektor: 2x Jack 3,5 mm
Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 kHz (sluchátka i mikrofon)
Impedance: 32 Ohm
Citlivost: 105 dB

Konstrukce

Konstrukce je jednoduchá, vrzající a né moc kvalitní, ale něco vydrží a nerozpadnou se ihned po rozbalení. Kabel je dostatečně dlouhý a poměrně pevný, což ocení hlavně ti co sluchátka budou často přenášet a skladovat například s notebookem v brašně. Ovládání hlasitosti na kabelu je vyřešeno velice jednodušše potenciometrem a vroubkovaným kolečkem, které jde i ve tmě velice snadno nahmatat.

Náušníky jsou velice pohodlné, ale bohužel slibovaná izolace vnějšího hluku se zde nedostavila. Je to způsobeno hlavně tím, že náušníky nejsou dostatečně velké a uši se dovnitř nevlezou celé. Mikrofon je uchycen na polohovatelném ramenu a je krytý pěnovkou pro pohlcení šumu.

Reprodukce zvuku

Sluchátka jsou posazené spíše do středního pásma, ale snaží se zahrát i basy a výšky. Střední pásmo se dalo čekat od sluchátek určené primárně pro Skype hovory a taky se dalo čekat, že za tuhle cenu to bude nemastné, neslané. Sluchátka ve spodním pásmu mají plechové a tupé basy, což je hlavní rys u levných sluchátek. Výšky jsou také takové zapomenuté a středy neoslní. Jednoznačně se jedná o sluchátka čistě na skype hovory, ale na poslech hudby nikoliv. Při poslechu vám bude připadat jako byste měli zalehlé v uších. Je to způsobeno zapomenutýma výškama a opravdu velice malou citlivostí, ikdyž výrobce udává 105 dB.

Mikrofon

Zvuk mikrofonu je hodně tlumený, ale nedostavuje se žádný šum. Mikrofon bere hluk v okolí 30 cm. Tudíž je slyšet i ťukání klávesnice. Samozřejmě výraznější hlasité zvuky je schopen sejmout i z větší vzdálenosti. Barva hlasu není v podání toho mikrofonu moc dobrá, ale klasický uživatel si ničeho nevšimne a pro hovory to bohatě stačí.

Závěr

Velice levná sluchátka primárně určené pro skype hovory na kterých nedoporučuji poslouchat hudbu pokud chcete mít z nahrávky, alespoň minimální prožitek. Konstrukce není z moc kvalitního materiálu, ale když s nima nebudete házet, tak přežijou i záruční dobu. Na testování jsem používal kvalitní studiovou zvukovou kartu E-MU a pro porovnání studiová sluchátka Sennheiser.

Zda-li hledáte sluchátka, které budete využívat jen pro skype hovory, tak za tu cenu je to ideální koupě.

Hodnocení

Kvalita zpracování: 3/10
Zvuk: 2/10
Mikrofon: 4/10
Pohodlí: 4/10
Cena/výkon: 2/10

Klady

+ mikrofon dobře pohlcuje šum
+ pohodlí
+ odolný kabel
+ ovládání hlasitosti na kabelu

Zápory

- nekvalitní reprodukce hudby
- horší zpracování
- použitelnost

Cena: 190,-Kč

Hardware do recenze zapůjčil Vir Computers IT, s. r. o.

Sdílet článek na