Testování 2.1 reproduktorů Trust – dokážou překvapit?

Trust 2.1 Speaker Set SP-3150

Dnes se podíváme na zajímavý set reproduktorů. Již jsme se testu reproduktorů věnovali jednou, ale dnes se podáváme na jiný typ než minule. Firma Trust je na českém trhu už poměrně dlouhou dobu a snaží se nás zásobovat poměrně levnými perifériemi. Dokáže dneska 2.1 sestava překvapit a nevyvolávat krvácení z uší? To se dozvíte v naší recenzi.

Konstrukce, provedení a odolnost

Hned po vybalení si všimnete, že jsou bedny vybaveny pěnovýma nožičkama což je velké plus. Satelity jsou celé z plastu a působí spíše dojmem, „když spadnu, tak lepidlo nepomůže“. Ano nevypadají moc pevně a spíše bych doporučil dát si velký pozor aby vám náhodou nespadly ze stolu, jelikož by nemuseli vydržet.

Subwoofer je už poměrně pevnější. Je postaven ze dřeva a moc plastu na něm nehledejte. Krom nátrubku bas reflexu, potenciometru hlasitosti a tlačítka na zapnutí tu žádný jiný plast není. Ovšem zde pokulhává celý koncept. Chybí tu korekce basů, basový reproduktor není nijak chráněn a navíc už podle vzhledu nečekejte nic extra od jeho podání basů.

Výrobce nehleděl ani na značení satelitů. Nenajdete zde žádné označení „levý“, „pravý“ a tak vám nezbyde nic jiného, než si pustit ve Windows testovací nástroj reproduktorů a zjistit který satelit je ten „pravý“.

Zvuk

Zvukově jsou na tom reproduktory průměrně až podprůměrně. Subwoofer na mě působí jakoby byl osazen středobasovým reproduktorem a jednoduchou výhybkou, která ořeže středy někde na frekvenci 250Hz. Basy zde nejsou řešeny úplně správně. Subwoofer jsem měl umístěn pod stolem, kde se zvuk zlepšil oproti umístění na stole, ale i tak ten zvuk nebyl zrovna to pravé ořechové.

Satelity hrály docela pěkně ve středech a dokonce se snažily vycinkávat výšky. Ovšem nic z toho nebylo čisté a srozumitelné. Nicméně se určitě uplatní v některé domácnosti jakožto bedýnky pro nenáročného posluchače. Pro ty více náročné je tu jedna rada. Chcete kvalitnější zvuk? Zkuste si připlatit. Už u 1000,-kč se pohybuje pár kousků, které hrajou na svou cenu opravdu hodně dobře a dalo by se zde uplatnit: „Za málo peněz hodně muziky“.

Závěr

Bedýnky bych úplně neodsuzoval a dal bych jim šanci u uživatelů, kteří pro poslech nepotřebují detailní zvuk a krásně vyvážený poměr všech pásem. Jediné co je dost otravné je, že satelity berou signál z telefonu a vydávají nepříjemný zvuk. A to v docela velké hlasitosti z čehož usuzuji, že satelity nemají vyřešené žádné stínění.

Hodnocení

Zpracování: 4/10
Odolnost: 5/10
Satelity: 4/10
Subwoofer: 4/10
Cena/výkon: 5/10

Klady

+ dřevěný subwoofer
+ malá cena
+ dlouhé kabely
+ skladnost

Zápory

- satelity nemají stínění a chytají signál z telefonu
- horší zvuk

Cena: 540,- Kč

Hardware do recenze zapůjčil Vir Computers IT, s. r. o.

Sdílet článek na