Výstřižky – nástroj na screenshoty od Microsoftu

Ve Windows se skrývá nástroj, o kterém možná nemáte ani potuchy. Jsou to „Výstřižky“ a slouží na tvoření screenshotů vaší obrazovky a následnou editaci a tvoření komentářů přímo v obrázku. Asi většina uživatelů Windows používá na tvorbu screenshotů malování či software třetích stran. Ovšem proč nepoužívat software, který je obsažený přímo ve Windows a funguje perfektně? Ukážeme si, jak nástroj vypadá, jak se používá a proč ho používat.

Výstřižky najdeme v systému a to nejjednodušeji vyhledáváním v systému. Utilita se jmenuje přímo „Výstřižky“ nebo anglicky „Snipping tool“. Po otevření se zobrazí jednoduché rozhranní a když budeme chtít udělat screen, tak stačí kliknout na „Nový“ a táhnutím myši vybereme oblast pro vyfocení obrazovky. Po vybraní oblasti screenshotu nám program ukáže náhled, který lze ještě upravovat pomocí tužky a textů. Poté lze uložit v několika formátech a to včetně HTML.

vystrizky

vystrizky2

vystrizky3

Utilita je spíše základní a poslouží asi kvalitněji než malování. Pokud chcete utilitku, která poběží na pozadí systému a při klávesové zkratce vyběhne a budete moci dělat screenshoty, tak se můžete těšit na novou aplikaci od Microsoftu a to „Snip“, která je momentálně v beta verzi. Ta bude mít výhodu, že bude neustále k dispozici a nemusíte ji neustále dokola zapínat a budete moci z screenshotů dělat video s namluveným komentářem. Video chápejte spíš jako slideshow.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>