Windows chyba 0xc0000034

Windows-7-RTM-Default-Wallpaper-the-Design-Story-2

Popis: systém nenajede a vyskočí hláška 0xc0000034. Jedná se o chybně ukončenou aktualizaci SP1 nebo jinak nečekaně ukončenou aktualizaci.

Řešení: Vytvoření scriptu (.vbs) s daným obsahem. Poté přes nouzový režim PC spuštění scriptu přes příkazový řádek. Script by měl být uložený na flash disku v kořenovém adresáři (<d>:/script.vbs)

Řešení

1. Vytvoříme si danný script. Jelikož vás tohoto chci ušetřit, tak jsem vám ho již vytvořil a můžete si ho rovnou stáhnout ZDE. Vyextrahujeme a poté si ho musíme zkopírovat na flash disk a ten vložit do PC.

2. Spustíme PC s rozšířenou možností spuštění (při startu mačkáme F8) a zvolíme možnost „Opravit počítač“. Pokud zde taková možnost není, tak musíme nabootovat z instalačního disku Win 7 a teprve tam zvolíme možnost „Opravit počítač“.

3. Zvolíme rozložení klávesnice a jazyk a pokračujeme dále. Zda-li to po nás bude chtít přihlašovací údaje, zadáme naše přihlašovací údaje a potvrdíme. Je důležité, aby náš profil měl administrátorské práva.

4. Vyskočí na  nás tabulka, kde bude více možnosti. Zvolíme „Příkazový řádek“.

win7-recovery

5. Nyní musíme přejít do jednotky flash disku. Například pokud má flash disk písmenko jednotky „E“, tak napíšeme do příkazového řádku „E:\“.

Pokud nevíme jaké písmenko má flash disk, tak můžeme použít utilitku „Diskpart“. Postupujeme asi takto:

Napíšeme: diskpart

Poté: List volume

Zobrazí se nám seznam všech jednotek a my najdeme náš flash disk.

6. Nyní, když jsme v našem flash disku musíme spustit danný disk. To uděláme následovně:

Cscript script.vbs <Windows _7_disk>:\Windows\winsxs\pending.xml

Místo <Windows _7_disk> musíme zadat písmeno jednotky, kde máme nainstalovaný Windows 7.

7. Po dokončení operace by se nám měl objevit text „POQ nodes removed. Script Completed“. Poté zadáme exit a restartujeme PC.

Závěr

Tento návod je určený i pro méně zkušené uživatele, ale pokud se na tohle necítíte, tak raději svůj PC předejte odborníkům.

Sdílet článek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>