Windows – Nelze načíst profil uživatele

Asi nikoho nepřekvapí, že Windows obsahuje nějaké chyby. A i proto musí být vytvořen tento návod. Složitost není velká, ale myslím si, že pokud jste klasický uživatel PC, tak můžete mít problém tuto chybu vyřešit. Pokusím se to vše napsat srozumitelně, aby to pochopil každý.

Jedná se tedy o chybovou hlášku:

Službě Služba Profil uživatele se nepodařilo přihlášení. Nelze načíst profil uživatele

Někdy se stane, že výsledkem této chyby je přihlášení pomocí dočasného profilu, ale také velmi často neproběhne přihlášení vůbec. V prohlížeči událostí často můžeme vidět tyto chyby:

Zdroj: Microsoft-Windows-User Profiles Service
ID události: 1515

Zdroj: Microsoft-Windows-User Profiles Service
ID události: 1511

Zdroj: Microsoft-Windows-User Profiles Service
ID události: 1500

Zdroj: Microsoft-Windows-Winlogon
ID události: 6004

Tento návod platí pro Windows 7 a Windows Vista!!!

Řešení

 1. Počítač musíme spustit v nouzovém režimu (při bootování PC stlačením klávesy F8) a přihlásit se ke svému Administrátorskému profilu. Většinou to bývá váš vlastní profil. Ve většině případů v nouzovém režimu váš profil funguje.
 2. Spustíme si nástroj REGEDIT
 3. Nalezneme tu správnou větev v registru

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

 4. Nalezneme náš profile SID (když si na SID klikneme vpravo se zobrazí info, kde je napsáno i o jaký profil se jedná)
 5. To samé SID nalezneme ve dvou podobách a jedna z nich bude mít příponu .bak. To SID bez přípony přejmenujeme, tak aby mělo příponu .bak2 a u SID s .bak připonou tuto příponu smažeme.bak
 6. Nyní máme odstraněnou příponu .bak ze záložního SID a stalo se z něj hlavní SID!
 7. Toto SID rozklikneme a najdeme zde klíče „RefCount“ a „State“. Oba klíče musí mít hodnotu 0! To znamená, že když zde bude jiná hodnota, tak to na nulu musíme přepsat!vstiek
 8. Poté restartujeme PC a necháme normálně nabootovat Windows. Přihlásíme se ke svému profilu. Může to chvíli trvat! Po druhém až třetím přihlášení start proběhne již normální rychlostí.

Tento problém se může opakovat. Důrazně tedy doporučuji otestovat HDD a provést diagnostiku antivirovým boot CD. Tento problém se často vyskytuje, když je poškozený pevný disk a nebo je PC zavirovaný.

Sdílet článek na

66 Komentáře

 1. Perfektně napsané, zvladla jsem to!

  Post a Reply
  • Jsem v koncích, Vaše rady mi nepomohly, po f8 se objeví modré okno:
   1st floppy drive
   Cdrom: ps-ASUS DRW-20B1LT
   SATA: smST3500320AS
   ide:St3120022a
   Nevím co dál.
   Máte-li radu, prosím o ni.

   Post a Reply
 2. Mega dobrý! Ještě, že existujou ajťáci! Díky! =)

  Post a Reply
  • Opět moc rád vidím úspěch. Jde vidět, že i ženy se v návodu neztratí a to se říká, že na řešení takových problémů jsou lepší mužské mozky ;). Gratuluji k úspěchu…

   Post a Reply
 3. Výborný návod, vše funguje. Děkuji moc. :)

  Post a Reply
 4. Dobrý den, nejprve bych Vám moc chtěla poděkovat za návod. Postupovala jsem podle návodu,ale po přihlášení se mi zobrazí okno s chybovou hláškou: „Správná inicializace aplikace se nezdařila.“ poté se mi nezobrazí klasická plocha ale pouze černá obrazovka. Prosím, nevíte co bych s tím mohla dělat? Moc Vám děkuji.

  Post a Reply
  • Dobrý den,
   zobrazí se vám i nějaký chybový kód? Případně můžete chybovou hlášku nafotit třeba přes mobil a poslat na můj email? admin@itmoov.eu . Zkusím se na to kouknout a poradit.

   Post a Reply
 5. Nechápu co mám dělat, vidím tu jenom jednu možnost pro moje ID a čtyři další, žádná nnemá .bak. Tu první jsem vymazal, jak jeden návod na instalaci win 8.1 doporučoval, a už se nemůžu vůbec přihlásit, ani přes druhý účet který jsem si poté založil. Registry jsem si zalohoval a přes cmd (ani safe mode mi už nejede) jsem je nahrál zpátky, při každém restartu se ale smažou…
  Prosím o pomoc, na počítač se teď už vůbec nemůžu přihlásit. Nelze ani zapnout admin account

  Post a Reply
  • Zdravím,
   pokud se jedná o Windows 8.1, tak tam jsem tento postup neověřoval. Tento postup bez problému šlape u Windows 7. Pokud jste nějaké SID smazal, tak jste nenávratně smazal celý účet. Jediné co teď můžete udělat je vrátit systém pomocí bodu obnovy do předchozího času. Jestli by se ani poté registry nevrátili do původní podoby, tak doporučuji nabootovat PC do linuxové distribuce Parted Magic a tam přes regedit registry obnovit ze zálohy. Případně si stáhněte Hirens Boot CD a nabootujte do Mini Win XP, kde jde tato možnost také. Návod, jak na Hirens Boot CD najdete na mých stránkách http://rn.itmoov.eu/jak-vytvorit-bootovaci-hirens-boot-flash-disk/

   Post a Reply
 6. Děkuji moc za tento návod!!! :-) Už to zase šlape jak má :-)

  Post a Reply
 7. Taky se připojuji s díky ze znovuzprovozněného počítače.

  Post a Reply
 8. Uffff, mockrát děkuji za návod, funguje jako dřív!! Už jsem se bála, že bude vše ztraceno :)

  Post a Reply
 9. Ahoj! :-) Taktéž se připojuji s poděkováním za tento článek/návod, který mi, jako již mnoha jiným, pomohl vyřešit stejný problém. Fakt moc díky! Měj se a ať se daří! ;-) Zdenda

  Post a Reply
 10. Moc ti dekuju za tenhle návod už jsem myslel ze vyhodim PC slz okna ! :)

  Post a Reply
 11. prosím omluvte mně že už sem vám jednou napsal

  nejde mi přejmenovat sid vždy jak se o to pokusím tak se objeví

  editor registru nemůže přejmenovat :sid: během přejmenování klíče došlo k chybě

  Post a Reply
  • Ověřte si, že se snažíte přejmenovat správné SID. Pokud nejsou poškozené registry tak by se měl postup zdařit. V případě poškozených registrů to může psát tuto chybu.

   Post a Reply
 12. Jak mám prosím najít to svoje SID?? Se v tom nějak ztrácím

  Post a Reply
   • Ano, to jsem našla, ale já tam mám 2 složky co končí .bak a nebyla jsem si jistá kterou mám přejmenovat. U jednoho mám jméno a to je jen dočasný účet a na duhém je Admin, mě právě přišlo divný, že tam není to jméno s ikonkou když jsem se vždycky přihlašovala, tak jsem se zasekla :)

    Post a Reply
 13. Moc děkuji za pomoc, už jsem to zvládla :) Jen doufám, že se to už nikdy nestane :)

  Post a Reply
 14. Zafungovalo, moc díky za super návod!

  Post a Reply
 15. Díky moc za postup, účet jsem rozchodil. Objevil se ovšem jiný problém, a to, že počítač nejde bezdrátově připojit k internetu. Adaptér se tváří, že pracuje v pořádku, i ovladače, to je ovšem vše, na ikoně na ploše je červený křížek. V účtu host vůbec ikonka není a objevuje se hláška, že to nenašlo žádný hardware. Může to souviset s provedenou změnou v registru, kterou jsem dle návodu udělal? Před tou změnou internet šel, z účtu host.

  Post a Reply
  • Zdravím,
   pokud jste v registrech měnil jen tohle, tak by nemělo. Pokud ovšem systém špatně nezálohoval váš účet (to co jste dělal je v podstatě obnova zálohy účtu). Doporučil bych každopádně kontrolu disku. Velmi často je tato chyba způsobena vadným HDD a nebo také chybně provedenou automatickou aktualizací Windows. Pokud adaptér i nadále nebude fungovat. Doporučuji ho přeinstalovat. Ze stránek výrobce lze stahnout vhodný ovladač.

   Post a Reply
 16. Me se to stalo u admin uctu co delat?

  Post a Reply
  • Přečti pořádně první bod návodu a zjistíš to. Musíš spustit nouzový režim a přihlásit se přes admin účet. Normálně to půjde ;)

   Post a Reply
 17. Mockrát Vám děkuju,tento návod mi opravdu pomohl,Díky :-)

  Post a Reply
 18. Když se mi to sto poprvé, pomohlo to naprosto úžasně. Teď se mi to stalo podruhé.. stačí když to přepisu na nuly nebo mám zas přepisovat i ty baky?

  Post a Reply
  • Opakujte stejný postup. Jen upozorňuji, že pokud se problém opakuje může to znamenat, že máte zavirovaný PC nebo poškozený HDD. Doporučuji vám si počítač pořádně otestovat. Doporučil bych vám Hirens Boot CD pro testování HDD a Comodo Rescue disk pro odvirování PC

   Post a Reply
 19. Mockrát děkuji!
  Neměl jsem nejmenší tušení co dělám, ale návod je přehledný a jednoduchý a vše už bez problému funguje. Díky!

  Post a Reply
 20. Zdravím Vás a mnohokrát děkuji. Vyřešil jsem s Vaší pomocí tento problém. Super :-)

  Post a Reply
 21. Dobrý den, již jednou se mi to stalo a vše jsem provedl podle návodu a spravilo se ti. Ale ted asi po dvou mesicih se mi to stalo zase a mam tam teda jednu slozku bez pripony, jednu s .bak a jednu s .bak2 . Chci se zeptat, co mám delat ted ? Děkuju

  Post a Reply
  • Dobrý večer,
   soubor .bak2 smažte a postupujte podle návodu. Postup je stejný. SID bez přípony přejmenovat, tak aby mělo příponu .bak2 a SID s příponou .bak přejmenovat, tak aby příponu nemělo. Prostě stejný postup jako v návodu. Doporučil bych i kontrolu ANTIVIREM a kontrolu HDD. Pokud se problém opakuje, velmi často je PC zavirován a nebo má poškozený HDD.

   Post a Reply
   • Děkuju za radu, provedl jsem a vše opět funguje.

    Post a Reply
 22. Je štědrý den, místo abych koukal na pohádky, nervuju se s nespustitelným počítačem, na kterém ještě ke všemu mám neodeslanou měsíční práci.
  Za Váš návod nezbývá než maximálně poděkovat, je to jednoduché a účinné. Dík!

  Post a Reply
 23. Prosím vás a nevíte jak to opravit na windows 8? už jsem úplně v koních a nevím co s tím :( děkuji moc :)

  Post a Reply
  • Bohužel jsem nikdy na Windows 8 tuto opravu neprováděl. Mohlo by to jít podobným způsobem, ale jistý si tím nejsem. Zkuste kontaktovat Microsoft a zeptat se jich. Měli by vědět řešení. Případně pokud jste někde z mého okolí (Nový Jičín), tak se můžeme domluvit na tom, že se na to kouknu.

   Post a Reply
 24. hej právě jsem opravil. Díky moc!

  Post a Reply
 25. Perfektni. Moc dekuji. :-) Chvili mi trvalo pochopit to sid, ale nakonec jsem to i coby standardni PC uzivatel zvladl.

  Post a Reply
 26. Zdravím , mám probém , že v adresáři namám žadný soubor s koncovkou bak. Setal se někdo s tímto problémem?

  Post a Reply
 27. Zdravím.Ja nemôžem nájsť tu zložku SID… Otvoril som so HKEY LOCAL MACHINE a sú tam pod skupiny BCD00000000,COMPONENTS,HARDWARE,SAM,SECURITY,SOFTWARE,SYSTEM…no po rozbalenį v zložkách som ani v jednej nenašiel SID…to čo sa uvádza v návode…poradte prosím…

  Post a Reply
 28. Diky moc, sice nez sem nasel kde prejmenovat ten .bak mi trvalo delsi dobu, ale uz to funguje diky moc !!!

  Post a Reply
 29. Zdravím , mám problém , že v adresáři namám žadný soubor s koncovkou bak. Setkal se někdo s tímto problémem?

  Post a Reply
 30. Omlouvám se, že píšu na třikrát, ale jsem rád, že se to vůbec někde řeší. Vyzkoušel jsem to podle tvého krásně srozumitelného návodu, ale nenašel jsem žádný soubor s koncovkou bak. Do profilu jsem dal u obou položek 0. V jedné byla 1 a v druhé nižší dokonce 100. Koncovku bak nemám u žádného profilu, tedy u běžného ani u adminu ve kterém jsem to dělal a který jde jediný spustit. Jinak při pokusu zapnout normální běžný účet se mi ukáže při náčítání profilu pouze spuštění, a obratem se ukáže odhlašování a dostanu se zpět na hlavní stranu se všemi profily. Žádná hláška. Díky za radu-

  Post a Reply
  • Nejčastěji se tohle děje, když jsou poškozené registry. Doporučoval bych přeinstalovat Windows. Nicméně takový krok před úplným přeinstalováním je vrácení Windows v čase. Pomocí bodu obnovy. Není to na 100% jisté, ale často to pomůže. Zkuste…

   Post a Reply
 31. dobrý večer, nevedeli by ste mi poradiť s podobným problémom pri win 10? Po prebudení zo spánku sa nedá kliknúť na užívateľa a vstúpiť do systému.. takisto je nemožné ho vypnúť či reštartovať..

  Post a Reply
 32. skvelý návod a hlavne funguje už som sa bal že musím preinštalovať notebook

  Post a Reply
 33. Zdravím Vás a děkuji za pomoc. Počítač je opraven.

  Post a Reply
 34. Návod super, jen mohu potvrdit že 100% funguje. A jsem moc rád že jsem na tento snadný návod narazil. Takže mohu jen doporučit a moc děkuji :-)

  Post a Reply
 35. Zdravim,potrebovala bych poradit.Mam par dnu novy notebook s windows 10.Problem je pri spusteni,chce to po me heslo-to zadam,ukaze se vitejte a vzapeti ze bylo heslo spatne a musim zadat znovu-toto trva cca hodinu a psk teda konecne me to prihlasi.Dnes uz uz toho sedim pres 2h a nic,fakt bych s tim nejradci prastila-muzete mi poradit co s tim?Dekuji

  Post a Reply
 36. Dobrý den,
  Chci se zeptat jestli muzu přitom podtupu ztratir data (fotky apod.) z počítače. ..děkuji

  Post a Reply
 37. Zdravím, návod je dobrý, jen se nemůžu dostat do nouzového režimu, F8 nefunguje. Mám Windows Vista. Snad pomůže Reset a nastavit nouzový režim z nabíhajícího Dosu? U profilu Host nelze provést připojení na internet (mám Ufon).

  Post a Reply
 38. uvedeným postupem jsem dosel k jednotlivým SID, ale mám tam jen ty první tři (ozn 18,19,20) žadny z nich nemá v sobe nazev meho učtu, kde může být chyba?

  Post a Reply
 39. Parádní! Děkuju moc za pomoc. Pospsané pro každého a funkční. 5/5 (:

  Post a Reply
 40. Perfektný návod Mooooc dakujem

  Post a Reply
 41. Díky za návod. Už po několikáté využit k plné spokojenosti.

  Post a Reply

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>