Xiaomi PowerBank 5200mAh – recenze

V dnešní době, kdy má skoro každý chytrý telefon, který standartně vydrží jen jeden den nebo když ho hodně používáte, tak pár hodin, je zapotřebí powerbanka nebo hodně dlouhá prodlužovací šňura. Komu by se, ale chtělo sebou tahat nesmyslné káble? Powerbanka je v podstatě záložní zdroj energie pro vašeho chytrého miláčka, myslím tím váš smartphone. Powerbanka v sobě obsahuje baterii, podobnou té ve vašem mobilu. Co to tedy znamená? Představte si situaci: dochází vám baterie, poruce není žádná zásuvka a nebo nemáte nabíječku, v takové situaci si připojíte powerbanku a váš status baterie se statečně dere do vyšších čísel. A přesně takového zachránce tu dnes máme a trochu si ho otestujeme.

Do recenze zapůjčil internetový obchod atronic.cz

Parametry

Kapacita: 5200 mAh
Doba nabíjení: cca 3,5 hodiny
Indikátor nabití: Ano
Ochrany:

• Ochrana proti nízké nebo nadměrné teplotě
• Ochrana proti zkratu
• Ochrana proti nadměrnému proudu na vstupu
• Ochrana proti nadměrnému proudu na výstupu
• Ochrana proti špatně zasunutému konektoru
• Ochrana proti přehřátí nabíjeného zařízení
• Ochrana proti podvybití a přebití
• Ochrana proti nadměrnému napětí na výstupu

xiaomi_power_bank_10000_china_ (1)

Konstrukce, obsah balení

Obsah balení je velmi strohý, ale naprosto dostačující, nachází se tam jen USB kabel. Powerbanka od Xiaomi má velmi povedenou konstrukci. Kovové tělo a plastové jádro powerbanky je docela dobrá kombinace. Výrobce dokonce píše, že je powerbanka voděodolná, což jsem si neodvážil vyzkoušet, ale budeme mu věřit. Jediné co je poměrně nepříjemné je hrana, která je poměrně ostrá. Hlavní strana powerbanky obsahuje dvojici konektorů (microUSB a USB), resetovací tlačítko a indikátor nabití. Bohužel musím říct, že při zasouvání a vysouvání konektoru se celá elektronika powerbanky hýbe. Ovšem není to nic drastického a myslím si, že to nemá velký vliv na celkovou životnost.

Original-Xiaomi-5200-MAH-Power-Bank-2

Nabíjení, výdrž

Za dobu recenze se mi podařilo powerbanku nabít z nuly na 100% za cca 3,5 – 4 hodiny. Je to poměrně dobrý výsledek. Powerbanka používá akumulátory Li-on od firem LG a Panasonic, což ji dává značku určité kvality. Tento šikovný pomocník a zachránce dokázal prodloužit životnost baterie Meizu M2 note a to o celý den. Tento výsledek je poměrně slušný. Powerbanka se dá použít i s jiným typem přístrojů jako je třeba kamera, foťák nebo třeba mp3 přehrávač.

02-xaiomi-power-bank-5200and-10400-mah

Závěr

V dnešní kratší recenzi jsme si představili powerbanku od Xiaomi. Tento kousek s kapacitou 5200 mAh je poměrně kvalitní a akumulátory LG a Panasonic by mohli předurčovat poměrně dlouhou životnost. Tentu kus není ani nijak těžký a velký. Za zmínku určitě stojí i model s kapacitou 10400 mAh, který není o moc dražší a nabídne zajímavější výdrž. Kdybych měl porovnávat s konkurencí, kterou používám už druhým rokem, tak nevidím velké rozdíly. Až na konstrukční řešení jsou v podstatě totožné a nabízí velmi podobnou výdrž.

Xiaomi-5200-and-10400-mAh-power-banks

Xiaomi Powerbank 5200 mAh

Xiaomi Powerbank 5200 mAh
8.375

Doba nabíjení

8/10

  Výdrž

  9/10

   Kvalita zpracování

   8/10

    Cena/výkon

    9/10

     Plusy

     • - Dobrá výdrž
     • - Konstrukce
     • - Cena

     Mínusy

     • - Horší zpracování konektorů
     • - Ostré hrany
     Sdílet článek na

     Odeslat komentář

     Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

     Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>